
W dniu 3 czerwca 2026 r. odbyło się Walne Zgromadzenie Członków Spółdzielni Mieszkaniowej Lokatorsko-Własnościowej w Kolnie. Każdy członek Spółdzielni otrzymał zawiadomienie o terminie i miejscu Walnego Zgromadzenia.
Zebranie już kolejny raz odbyło się w Sali Widowiskowej Kolneńskiego Domu Kultury przy ul. M. Konopnickiej 4a. Na Walnym Zgromadzeniu podjęto 5 uchwał w sprawie:
- zatwierdzenia sprawozdania finansowego Spółdzielni,
- podziału nadwyżki bilansowej,
- udzielenia absolutorium członkom Zarządu Spółdzielni,
- oznaczenia najwyższej sumy zobowiązań, jaką Spółdzielnia może zaciągnąć,
- przyjęcia Regulaminu Rady Nadzorczej.
W związku z wejściem w życie przepisów ustawy z dnia 4 grudnia 2025 r. o zmianie ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych oraz niektórych innych ustaw, doprecyzowano zasady udziału w Walnym Zgromadzeniu przez pełnomocnika – w szczególności w odniesieniu do członków będących osobami fizycznymi. Nowe przepisy wprowadziły istotne zmiany i ograniczenia. Na podstawie ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych, pełnomocnikiem członka Spółdzielni będącego osobą fizyczną może być:
- osoba bliska członka (zstępny, wstępny, rodzeństwo, dzieci rodzeństwa, małżonek lub osoba przysposabiająca i przysposobiona z wyłączeniem konkubentów/partnerów),
- adwokat, radca prawny,
- inny członek Spółdzielni Mieszkaniowej Lokatorsko-Własnościowej w Kolnie
Pełnomocnictwo musi być doręczone do Spółdzielni na 3 dni przed planowanym Walnym Zgromadzeniem. W tym miejscu należy podkreślić, że Walne Zgromadzenie jest najwyższą władzą Spółdzielni. Ze spotkania został sporządzony protokół, który jest dostępny na stronie internetowej Spółdzielni www.smkolno.pl w zakładce „dla członków Spółdzielni”.