
Spółdzielnia Mieszkaniowa Lokatorsko-Własnościowa w Kolnie rozpoczęła realizację przedsięwzięcia termomodernizacyjnego w budynku przy ul. M. Konopnickiej 3A.
Koszty ogrzewania i ciepłej wody są bardzo dużym obciążeniem budżetów domowych. Te wysokie koszty są rezultatem dużego zużycia energii (ciepła). W przeszłości nie przywiązywano specjalnej uwagi do ilości zużywanej energii, gdyż była ona tania. Obecnie ceny energii i ciepła są wysokie, a trzeba przewidywać, że będą jeszcze stale wzrastać.
Jedynym sposobem ograniczenia kosztów ogrzewania ponoszonych dziś i w przyszłości jest zmniejszenie ilości zużywanej energii cieplnej. Można to osiągnąć, wykonując termomodernizację budynku.
Termomodernizacja polega na wprowadzeniu w budynku takich zmian, które spowodują, że ciepło nie będzie nadmiernie „uciekało”, jak to się dzieje obecnie, a osiąga się to przez dodatkowe ocieplenie budynku.
Remont przy ul M. Konopnickiej 3A swoim zakresem obejmuje:
- Docieplenie ścian zewnętrznych styropianem o grubości 12 cm.
- Remont balkonów z ułożeniem terakoty na ich posadzkach.
- Odnowienie balustrad na balkonach z uzupełnieniem szkieł na jednakowe.
- Ułożenie nowych schodów z kostki brukowej przed wejściem do klatek schodowych do budynku.
- Wymiana okienek w piwnicach.
- Docieplenie ścian piwnic.
- Wymiana wyłazu dachowego.
Zakres prac został uzgodniony z mieszkańcami budynku.
Inwestycja zostanie sfinansowana ze środków funduszu remontowego bloku, przy czym właściciele wymienionego budynku już od m-ca października ubiegłego roku wnoszą zwiększony odpis na fundusz remontowy.
Przypominamy, że rozliczenie prac termomodernizacyjnych w naszej Spółdzielni odbywa się w okresie 15-letnim.