SM Kolno

Kolejna termomodernizacja

Spółdzielnia Mieszkaniowa Lokatorsko-Własnościowa w Kolnie rozpoczęła realizację przedsięwzięcia termomodernizacyjnego w budynku przy ul. M. Konopnickiej 3A.

Koszty ogrzewania i ciepłej wody są bardzo dużym obciążeniem budżetów domowych. Te wysokie koszty są rezultatem dużego zużycia energii (ciepła). W przeszłości nie przywiązywano specjalnej uwagi do ilości zużywanej energii, gdyż była ona tania. Obecnie ceny energii i ciepła są wysokie, a trzeba przewidywać, że będą jeszcze stale wzrastać.
Jedynym sposobem ograniczenia kosztów ogrzewania ponoszonych dziś i w przyszłości jest zmniejszenie ilości zużywanej energii cieplnej. Można to osiągnąć, wykonując termomodernizację budynku.
Termomodernizacja polega na wprowadzeniu w budynku takich zmian, które spowodują, że ciepło nie będzie nadmiernie „uciekało”, jak to się dzieje obecnie, a osiąga się to przez dodatkowe ocieplenie budynku.

Remont przy ul M. Konopnickiej 3A swoim zakresem obejmuje:

  1. Docieplenie ścian zewnętrznych styropianem o grubości 12 cm.
  2. Remont balkonów z ułożeniem terakoty na ich posadzkach.
  3. Odnowienie balustrad na balkonach z uzupełnieniem szkieł na jednakowe.
  4. Ułożenie nowych schodów z kostki brukowej przed wejściem do klatek schodowych do budynku.
  5. Wymiana okienek w piwnicach.
  6. Docieplenie ścian piwnic.
  7. Wymiana wyłazu dachowego.

Zakres prac został uzgodniony z mieszkańcami budynku.   

Inwestycja zostanie sfinansowana ze środków funduszu remontowego bloku, przy czym właściciele wymienionego budynku już od m-ca października ubiegłego roku wnoszą zwiększony odpis na fundusz remontowy.

Przypominamy, że rozliczenie prac termomodernizacyjnych w naszej Spółdzielni odbywa się w okresie 15-letnim.